Banner alanı

YemekSepeti patladı

• Konbuyu başlatan Hasan_8
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 41
  • Görüntüleme : 4K

Hasan_8

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
Yemek sepeti patladı. Kuponun kullanım koşulu değiştiği için artık tarayıcıda çalışmadığı için bütün satıcılar satışı durdurdu yeni bir yöntem bulmaya çalışıyorlar.

Yani anlamıyorum yöntemi paylaştınız elinize ne geçti. Eyvallah dediniz ki öğrencileri düşündük satıcılar çok para kazanıyordu peki şimdi daha mı iyi oldu . Dediniz ki işin patlamasında tek suçlu yöntemin ifşası mıdır? Satıcıların hiç mi suçu yok. Haklısınız onlarında suçu var ama bu yöntemin burada paylaşılması da sebep oldu işin patlamasına. Burada ücretsiz diye paylaşılan hangi yöntem 1 hafta ayakta kaldı dayanabildi. İlk başta 5sim paylaşıldı ilerliyen günlerde 5sim patladı sonradan "yemeksepeti method free" konusu adı altında kupon yöntemi paylaşıldı yemek sepeti (tam bu sebepten yada kısmen bu sebepten) kupon kullanımında ciddi değişiklik yaptı.
Öğrencilere yardım olsun diye yaptım deyip hesap açma botları ile günde 50 bin hesap açtığını söyleyip kupon tanımlanırsa öğrencilere ücretsiz vereceğini söyleniyor. Peki eğer o hesaplara kupon tanımlanamazsa ve elinizdeki hesaplar biterse ne olacak. ( ben o hesaplara kupon tanımlanamayacağını düşünüyorum tanımlanacaksa da nadir olarak tanımlanacağını düşünüyorum Çünkü bu kadar satıcının elinde illaki hesap stoğu vardı tanımlansın diye ama belli ki belli bir kısıtlama getirdiler artık hesaplarına kupon tanımlanmıyor satıcıların Bu sebepten ötürü tekli kupon satışına geçtiler)

-Şu anda Yemeksepeti patladı hiç kimse yemek sepetinden indirimli olarak sipariş veremiyor
- Trendyol yemek vardı Trendyol yemek kullanımında değişiklik yaptı son bir sene içinde sipariş vermek zorunluluğu getirildi(bu metodun paylaşımında bağımsız olarak önceden değişiklik yapmıştı)
-Getir var ama getir de sadece seçili restoranlarda kullanılıyor.

Trendyol ve getir yemek sepetinden bağımsız olarak önceden de zaten çok kullanılmıyordu yemek sepetinin patlamasıyla da indirimli yemek alabilmek için bir yol kalmadı şu anlık.
Sonuç olarak öğrencilere iyilik yapılmak istendi kısmen yada dolaylı olarak bu konuda en büyük kötülük yapılmış oldu.

Açılan konudaki yazıları okuduğumda, satıcılar çok para kazanıyordu patladı iyi oldu diyen kişiler görünce aklıma ilk "cehennemdeki türküler fıkrası" geldi. Bilmeyen varsa netten okusun bence bu durumu güzel anlatıyor.

Bunu sadece o konuyu açan kişiyle ya da onu savunan kişilere söylemiyorum bu olanların çok iyi olduğunu satıcılar artık Para kazanmıyor diye çok mutlu olan kişiler için söylüyorum eğer s*ke sürülecek aklınız olsaydı Birkaç adım geriye gidip olanları, resmin tamamını görüp neler olduğunu görebilir, neler olacağını tahmin edebilirdiniz.

Kesin birileri çıkıp satıcıdır fake hesap açıp gelmiş Burada konuşuyor diye düşünecek. Hayır satıcı felan değilim ama satıcılardan düzenli olarak hesap alıyordum. Olanları görünce düşüncemi belirtmek için bir forum hesabı açtım düşüncelerimi belirttim.

jwhite

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
düzenli olarak hesap alıyordun ama foruma üye bile değildin öyle mi? bariz satıcısın işte birader git ötede ağla..

suleyman2498

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
Aynı şekilde düşünüyorum belkide şimdiye kadar 1000 taneden fazla hesap satın aldım ama gerçekten bu durum beni ve arkadaş cevremi inanılmaz etkiledi

terides

Cezalı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
Enfes 50 olayı fix yemiş çıkıpta hiç bir satıcı demiyor biz fahiş fiyata günde yüzlerce hesap sattık bizim yüzümüzden fix yedi daha dertleri yeni bi yol bulupta satışa devam etmek 80 tl olmus minimum ücret bu saaten sonra yeni yol bulsalarda 18 tl ye satamazlar 80 tl lik sepet 50 tl indirim 30 tl yemek oluyor zaten max satıcakları fiyat 10 tl oda mümkün mü bazıları smse 10 15 tl fiyat diyordu öyleyse bu iş kesin olarak bitmiştir anlarız gerçi yeni yol bulup satışa devam ederlerse görücez maliyetleri neymiş hesap basına Kesin Olan birşey var ise 18 tl ye hesap satma olayı bitmiştir Kına yaksınlar şimdi millet ucuza yemek yiyordu o kadar sömürdüler ki sistemi fix yememesi elde değildi zaten çıksınlar kazandıkları parayla millete yemek söylesinler şimdi hani düşünüyorlardı ya okadar nerde 3 5 güne sitelerin kapatılıp sırra kadem bastıklarını görücez hepsinin bazıları içerdeki kullanıcı bakiyelerini bile iade etmicek Ben hala elimden geldiğince 30 40 tl tanımlı kupon isteyenlere vermeye devam ediyorum Şuan talep artmısken istesem 10 15 tl den satamam mı satabilirim değil mi AMA ben Onlar gibi şerefsiz değilim satmıyorum Ücretsiz Veriyorum

Hasan_8

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
düzenli olarak hesap alıyordun ama foruma üye bile değildin öyle mi? bariz satıcısın işte birader git ötede ağla..
Satıcılardan alışveriş yapmak için illa forma üye olmaya gerek yok satıcılar zaten açtıkları konuların kapağımda sitelerinin adresini yazıyorlardı. Ben çok Eskiden beridir hesap alan biriyim satıcılardanda onların tedarikçilerindende hesap almışlığım var illa foruma üye olmaya gerek yok

Mustafamsıım

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 100%
1   0   0
Çok güzel anlatmışsın ama boşuna yazmışsın çünkü bunlar anlamıyor anlamazlarda. Alan ve satan memnun ama yok çekemiyorlar ben para veriyorsam onlarda kazanmasın mantığına girdiler. 60 lık yemeğe 25 ödüyordun ama hala daha da az ödemek için kalk yöntem paylaş yok ben öğrencileri düşünüyorum bilmem ne de. Önce yabancı numara olayı sonra 5sim sonra kupon olayları patladı hala gelmiş diyor ki benimlr alakalı değil diyor. 1 senedir kupon tanımlanıyordu hesaplara bu hafta bitti

terides

Cezalı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
Çok güzel anlatmışsın ama boşuna yazmışsın çünkü bunlar anlamıyor anlamazlarda. Alan ve satan memnun ama yok çekemiyorlar ben para veriyorsam onlarda kazanmasın mantığına girdiler. 60 lık yemeğe 25 ödüyordun ama hala daha da az ödemek için kalk yöntem paylaş yok ben öğrencileri düşünüyorum bilmem ne de. Önce yabancı numara olayı sonra 5sim sonra kupon olayları patladı hala gelmiş diyor ki benimlr alakalı değil diyor. 1 senedir kupon tanımlanıyordu hesaplara bu hafta bitti
Cidden anlamıyor diyorsun da siz neden anlamıyorsunuz söylesenize yemeksepeti hala hesaplara kupon tanımlamaya devam ediyor 20 30 40 50 tl bu kuponlarda ios android kullanım şartıda yok enfes 50 ise fix yedi benim paylaştıgım methodla alakası yok enfes 50 nin yani benim paylaştıgım method hala duruyorken enfes 50 fix yiyor söylesenize suçlusu kim

cuplar

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
enfes50 tek başına fix yememiştir 2si birarada kullanıldıgı için onada bir ayar verilmiştir.

yahya70

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
inanın beni de çok etkiledi bende hergün ordan sipariş veriyordum. Şu an aldım elime tencere tava yemek yapıcam :D

Sinaan

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
Öğrenci ve düzenli alıcı olarak yorum yapıyorum, evet son zamanlarda fiyatlar çok artmıştı ama her ne olursa olsun totalde 25TL'ye yemek yiyebiliyorduk. Kim ne kadar kazanıyordu umrumda değil ben kendime bakarım. Artık o fiyatlarada yiyemiyoruz umarım mutlusunuzdur

Hasan_8

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
Enfes 50 olayı fix yemiş çıkıpta hiç bir satıcı demiyor biz fahiş fiyata günde yüzlerce hesap sattık bizim yüzümüzden fix yedi daha dertleri yeni bi yol bulupta satışa devam etmek 80 tl olmus minimum ücret bu saaten sonra yeni yol bulsalarda 18 tl ye satamazlar 80 tl lik sepet 50 tl indirim 30 tl yemek oluyor zaten max satıcakları fiyat 10 tl oda mümkün mü bazıları smse 10 15 tl fiyat diyordu öyleyse bu iş kesin olarak bitmiştir anlarız gerçi yeni yol bulup satışa devam ederlerse görücez maliyetleri neymiş hesap basına Kesin Olan birşey var ise 18 tl ye hesap satma olayı bitmiştir Kına yaksınlar şimdi millet ucuza yemek yiyordu o kadar sömürdüler ki sistemi fix yememesi elde değildi zaten çıksınlar kazandıkları parayla millete yemek söylesinler şimdi hani düşünüyorlardı ya okadar nerde 3 5 güne sitelerin kapatılıp sırra kadem bastıklarını görücez hepsinin bazıları içerdeki kullanıcı bakiyelerini bile iade etmicek Ben hala elimden geldiğince 30 40 tl tanımlı kupon isteyenlere vermeye devam ediyorum Şuan talep artmısken istesem 10 15 tl den satamam mı satabilirim değil mi AMA ben Onlar gibi şerefsiz değilim satmıyorum Ücretsiz Veriyorum
Eyvallah senin niyetin iyi. Sen öğrendiler düşündün, şu anda da düşünüyorsun ve ücretsiz olarak kuponlu hesap veriyorsun onlara. Ama senin elindeki hesaplar bitmeyecek mi elindeki hesapların önceden oluşturulmuş hesaplara tanımlanan kuponlar olduğunu yazmıştın, yemek Sepeti Eğer kupon tanımlamayı durdurduysa ne olacak. Senin savunduğun bir düşünce vardı bu düşünce için bir şeyler yaptın ortaya bir durum attın bu durumun sonuçları oldu Madem o kadar düşünüyoruz öğrencileri bunun bir çözümü de olması gerekir. Okadar öğrencileri düşünüyorsak buna bir çözüm de bulmak gerekir senin öğrencilere ücretsiz olarak kupon vermen bir çözüm değil
Açtığın konuda bir günde satıcıların binlerce hesap sattığını söylemiştin. Peki bu binlerce hesabı alan öğrenciler değil miydi Senin açtığın konudan ötürü veya (tekrar söylüyorum) dolaylı olarak ya da kısmen çok büyük bir boşluk oluştu senin çözüm olarak öğrencilere kupon vermen ortada oluşan boşluğu doldurmuyor. Ki kaldı ki satıcılardan hesap alan o binlerce öğrencilerin yüzde biri bile gelip sana şu anda bana kupon ver demiyor eğer öyle olsaydı sen hiçbirine yetişemezdin zaten Birçok kişi numaralarına zarar gelir diye Senin paylaştığın yöntemi yapmıyor yemek yiyecekleri zaman Sadece düz kendi paralarıyla yemek yiyorlar indirimsiz olarak.

Yani demek istediğim iyilik yapmış olmak istense bile çok çok büyük bir zarar var ortada

terides

Cezalı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
Eyvallah senin niyetin iyi. Sen öğrendiler düşündün, şu anda da düşünüyorsun ve ücretsiz olarak kuponlu hesap veriyorsun onlara. Ama senin elindeki hesaplar bitmeyecek mi elindeki hesapların önceden oluşturulmuş hesaplara tanımlanan kuponlar olduğunu yazmıştın, yemek Sepeti Eğer kupon tanımlamayı durdurduysa ne olacak. Senin savunduğun bir düşünce vardı bu düşünce için bir şeyler yaptın ortaya bir durum attın bu durumun sonuçları oldu Madem o kadar düşünüyoruz öğrencileri bunun bir çözümü de olması gerekir. Okadar öğrencileri düşünüyorsak buna bir çözüm de bulmak gerekir senin öğrencilere ücretsiz olarak kupon vermen bir çözüm değil
Açtığın konuda bir günde satıcıların binlerce hesap sattığını söylemiştin. Peki bu binlerce hesabı alan öğrenciler değil miydi Senin açtığın konudan ötürü veya (tekrar söylüyorum) dolaylı olarak ya da kısmen çok büyük bir boşluk oluştu senin çözüm olarak öğrencilere kupon vermen ortada oluşan boşluğu doldurmuyor. Ki kaldı ki satıcılardan hesap alan o binlerce öğrencilerin yüzde biri bile gelip sana şu anda bana kupon ver demiyor eğer öyle olsaydı sen hiçbirine yetişemezdin zaten Birçok kişi numaralarına zarar gelir diye Senin paylaştığın yöntemi yapmıyor yemek yiyecekleri zaman Sadece düz kendi paralarıyla yemek yiyorlar indirimsiz olarak.

Yani demek istediğim iyilik yapmış olmak istense bile çok çok büyük bir zarar var ortada
olucak olanı söylüyorum satıcılar bittiği için sms onay fiyatları düşecek hatta internette 3 5 tlye bulunabilir seviyeye bile gelicek ve insanlar yeni hesap acıp sadece smse onay verip enfes50 yi kullanabilicek Bunu yapamıyor olusunuz satıcılar yüzündendi tüm sms onaylarını tüketip yüksek fiyata satıyolardı hesapları Kimse demiyor ama bunu görmüyor

finrod

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
3-4 liradan kendi numaramızı alıyorduk. 8 oldu ses çıkarmadık, 9-12-14-17-20 diye diye sürekli arttı fiyatlar. Ticarete dökmeselerdi biz halimizden memnunduk.

terides

Cezalı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
3-4 liradan kendi numaramızı alıyorduk. 8 oldu ses çıkarmadık, 9-12-14-17-20 diye diye sürekli arttı fiyatlar. Ticarete dökmeselerdi biz halimizden memnunduk.
Artık dökemicekler bi devir kapandı yakında 3 5 liraya düşer yine sms onayları insanlar kendileri söyler tabi illa adres vs isteyip 15 18 den sipariş geçenler olucaktır ama onlar tek tük satar en fazla siteler gibi günde yüzlerce satma olayı bitti hiç kimse bunu farketmiyor ne hikmetse alıcılara sesleniyorum satıcıların varlığı fayda değil zarardı bu kadar kör olmayın onlar yüzünden pahalıya yiyordunuz bitmesi iyi bir gelişme

terides

Cezalı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
hala anlamıyor ya arkadaş bi düşünün adamlar enfese devam edip sadece mobilden siparişe niye izin veriyorlar adamlar almış olduğumuz token muhabbetini çözmüş öyle g.te bole y... dediler işte hala savunma yapiosun aq sus siktir kosene amcık 25 liraya yemek yiyorduk bok var gibi işe burnunuzu sokuyorsunuz sanane amk site kaç para kazanmış kazanmamış senmisin memleketin kurtarıcısı kim seçti seni aq paylaştın sus artık amına koydunuz ortalıgın yazık günah bunca milletin parasına insan ol ya yemek arkadaş bu insani bi ihtiyac yazık ya
insanlar 3 5 tl ye sms alıp onay yapıp enfes50 yi kullanabilir seviyeye gelicek yani satıcılar bunu engelliyordu tüm smsleri tüketip yüksek fiyata satıyolardı yani android ios kullanılması enfes50 de çok iyi gelişme umarım geçmenin yolunu bulamazlar ki bulacaklarını sanmıyorum

finrod

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
hala anlamıyor ya arkadaş bi düşünün adamlar enfese devam edip sadece mobilden siparişe niye izin veriyorlar adamlar almış olduğumuz token muhabbetini çözmüş öyle g.te bole y... dediler işte hala savunma yapiosun aq sus siktir kosene amcık 25 liraya yemek yiyorduk bok var gibi işe burnunuzu sokuyorsunuz sanane amk site kaç para kazanmış kazanmamış senmisin memleketin kurtarıcısı kim seçti seni aq paylaştın sus artık amına koydunuz ortalıgın yazık günah bunca milletin parasına insan ol ya yemek arkadaş bu insani bi ihtiyac yazık ya
Kalk azcık toprağa bas. 800 kilo oldun yemek yicem diye. 😂

Mustafamsıım

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 100%
1   0   0
olucak olanı söylüyorum satıcılar bittiği için sms onay fiyatları düşecek hatta internette 3 5 tlye bulunabilir seviyeye bile gelicek ve insanlar yeni hesap acıp sadece smse onay verip enfes50 yi kullanabilicek Bunu yapamıyor olusunuz satıcılar yüzündendi tüm sms onaylarını tüketip yüksek fiyata satıyolardı hesapları Kimse demiyor ama bunu görmüyor
Senin beynin nasıl çalışıyor mk yemek sepetinin en iyi döneminde dahi sms fiyatı 3 4 liraya düşmedi. Ki şuan bırak düşmeyi daha da artar. Herkes sms e yönelecek ve talep arttığı için fiyatta artacak. Yok ya asla anlamayacaksın asla

finrod

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
Senin beynin nasıl çalışıyor mk yemek sepetinin en iyi döneminde dahi sms fiyatı 3 4 liraya düşmedi. Ki şuan bırak düşmeyi daha da artar. Herkes sms e yönelecek ve talep arttığı için fiyatta artacak. Yok ya asla anlamayacaksın asla
Sen yenisin galiba. 5 liraya yemeksepeti sms onay satan türk siteler vardı. Onlarda 2.5 liraya 5simden alıyorlardı. Orda bile komisyoncular vardı.