Banner alanı

Aliexpress Kampanyaları

aliexpress
En büyük Çin alışveriş sitesi olan Aliexpress'te ki kampanyaları burada paylaşabilirsiniz. Aliexpress Türkiye sitelerine göre çok daha ucuz ve vergi eklense dahi ülkemizdeki fiyatlara nazaran daha düşük ücretler ödeyerek ürünler alabileceğimiz Türkçe dil seçeneği bulunan bir alışveriş sitesi. Kampanya zamanlarını yakaladığımızda çok daha ucuz bir şeyler alabiliyor hatta Aliexpress kargo olayı artık eskisi gibi aylar sürmüyor 2 hafta gibi bir sürede ürün elimize ulaşıyor. En büyük kampanyası her sene 11.11 de yapılıyor ve neredeyse bedava denebilecek fiyatlarla ücretsiz seviyesinde sadece 0,01 dolara bile ürün alabiliyorsunuz. Çeşitli oyunlar ve etkinlikler ile alt limitsiz indirim kuponu kazanabileceğiniz ve bunu hiçbir ücret ödemeden harcayabileceğiniz içerikler her sene yapılıyor. Bu tip uygulamaları bu kategori altında paylaşabilir ve sizin indirim kuponlarınızı desteklemesi için diğer üyelerden destek alabilirsiniz.

Aliexpress Vergi Hesaplama

Aliexpress vergi sisteminden haberdarsanız yapacağınız alışverişlerde çıkacak olan ekstra ödemelere de hazırlıklısınız demektir. Aliexpress sitesi üzerinden yapacağınız alışverişlerde ödeyeceğiniz vergiyi hesaplamanıza yardımcı olacak bir anlatım hazırladım. Sadece Aliexpress değil bütün yabancı sitelerden alışveriş yaparken gümrük vergisi ödersiniz. Bir ürün alırken bazı sitelerde vergi dahil ödeme diye seçenek bulunur ve o sitelerde sürpriz vergiler ile karşılaşmazsınız. Normal satın alımlarınız vergi hesaplama sistemini kısaca anlatayım.
 1. Ürünün fiyatı: 1000 TL
 2. Gümrük vergisi %20: +200 TL
 3. Özel tüketim vergisi (ÖTV) %20 (1200 TL'nin %20'si): +240 TL
 4. Gümrük sunum ücreti: +8 TL
 5. Damga pulu vergisi: +0,80 TL
 6. Toplam: 1000 + 200 + 240 + 8 + 0,80 = 1448,8 TL
Aliexpress vergi ile ilgili geniş bilgiye daha önceden yer verdik aklınıza takılan bir soru varsa bakmanızı şiddetle öneririm En ufak ayrıntısına kadar değinilmiş belkide en detaylı anlatımı burada bulabilirsiniz.

Aliexpress Türkiye Mağazası ve Deposu

Aliexpress Türkiye mağazası aslında fiziki olarak yok fakat şöyle bir durum var bundan bahsetmek istiyorum. Aliexpress Türkiye deposu var ve Turkey post diye bir kargo yöntemi ile de gönderebiliyor. Turkey post ile gönderimlerde 1 hafta gibi kısa bir sürede elinize ulaşabildiği oluyor. Türkiye deposundan gönderimler ise bildiğiniz yurt içi alışveriş yapmaktan farksız. Türkiye deposu demek mağazadan farksız bildiğiniz yurt içerisinde bulunan fiziki bir depodan ürününüzü size Ptt, Aras kargo ve ya başka bir firma ile gönderim yapmak demek. Aynı zamanda Aliexpress kargo ile ilgili konumuzu incelemeniz bu durum için faydalı olacaktır. Bu tip alışverişleriniz yurt dışı kaynaklı olmadığı için verginden de muaf. Yani yukarıda anlattıklarımın hiçbirisi geçerli değil kaç paraya aldıysanız o kadar. Genelde yerel piyasanın altında olan fiyatlar bu kısımda biraz daha yakın olabiliyor alırken başka siteler ile kıyaslamak sizin için iyi olacaktır. Aliexpress Türkiye deposu olan mağazaların listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Aliexpress Alışveriş Yapmak ve Giriş

Aliexpress'ten alışveriş yapmadan önce neler alamazsanız onlar bahsedeyim. Yasaklı ürünler nelerdir bunlara değineyim. Cep telefonu getiremezsiniz, ilaç sokamazsınız, sim kart ve tarihi eser gümrükten geçmez, canlı hayvan, kumar makineleri gibi şeylerin ülkemize girişi yasaktır. Bunların yanında patlama özelliği bulunan kimyasalları da kesinlikle sokamıyoruz. Muhtemelen cep telefonlarının pilleri de bu sınıfa girdiği için yasaklı listesindedir ve ya TRT bandrolü olmadığı ve vergi sisteminden dolayı. Aliexpress alışveriş yapmak konusuna değinecek olursak bunu da madde madde sizlere açıklamak istiyorum.
 1. Aliexpress giriş sayfasına gelerek ister üye olun isterseniz sosyal medya hesaplarınız ile oturum açın
 2. Beğendiğiniz bir ürününüzü sepetinize ekleyin
 3. Daha sonra sepetinizi onaylayın
 4. Teslimat bilgilerinizi Türkçe karakter kullanmadan girin
 5. Ödeme bilgilerinizi girin visa kart kullanmanız önerilir isterseniz sanal kart kullanabilirsiniz
 6. Sipariş özetinizi kontrol edin ve her şey düzgünse onaylayın
Bu konuda detaylı anlatıma rehberler kategorisindeki Aliexpress alışveriş konumuzdan ulaşabilirsiniz.
Aliexpress'ten nasıl alışveriş yapılır ve güvenilir mi? Aliexpress Kargo süreci ve yurtdışı vergi hesaplamaları gibi bir çok soruya cevabı bu kategoride bulabilirsiniz. Aliexpress Türkiye ve çevresindeki bölgelerde çok kullanılan bir site olmasına rağmen hala tereddüt edenler bu kategoriyi takip ederek aradıkları bütün cevapları bulabilirler.
Sabit konu Bu alanda sadece önemli ve dikkate alınması gereken sabit konular listelenir
Normal konu Bu alanda sadece normal konular listelenir
Üst