Banner alanı

Aliexpress Türkçe Kullanma ve Alixpress Tr Uygulaması

  • Konbuyu başlatan Admin
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 2
  • Görüntüleme : 15K

Admin

Administrator
Katılım
28 Eki 2017
Mesajlar
504
Tepkime puanı
131
Puanları
43
Konum
34 | İstanbul Anadolu
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
Aliexpress Türkçe olarak yayın yapmaya başladı ! Tr Aliexpress sitesi bir çok ürüne çok uygun fiyatları Çin üzerinden sahip olabilirsiniz !
Aliexpress Tr mobil uygulaması sayesinde sıcak fırsatlar hakkında anında haberiniz olabilir ve Alipay ödeme kolaylığı ile çok hızlı ödemeler yapabilirsiniz .
Aliexpress Ekşi sözlük yazılarında nelerden bahsedilmiş ? Hangi ürünler tavsiye edilmiş ?

Aliexpress Türkçe


Forumumuzda birçok kategoride ve bir o kadarda konu da bahsettiğimiz ürünleri alırken yabancı dil bilmenize gerek yok. Aliexpress Türkiye 'de ki potansiyelin küçümsenmeyecek kadar çok olacağının farkına varmış olacak ki Aliexpress Türkçe dil desteği ekledi aynı zamanda aliexpress tr uygulaması da Türkçe. Bu özellik geldiğinden beri emininki ülkemizden verilen siparişler 2 hatta 3 katına çıkmıştır. sitesine girdiğimizde sitenin ana dili İngilizce olarak bizi karşılıyor. Siteye üye olup giriş yaptıktan sonra ise ana dilinizi belirtirseniz Aliexpress Türkçe oluyor. Eğer bunu yapmanıza rağmen yine olmamışsa bu linki kullanarak yine yapabilirsiniz. Aynı zamanda Google 'da tr aliexpress diye de aratabilirsiniz.

Aliexpress Türkçe Kullanma


Aliexpress Türkçe oldu artık daha kolay kullanıyoruz ama bununla yetinmişler mi ? Tabiki hayır. Ek olarak USD to Tr Aliexpress için bir seçenek olarak üst kısımda bizi karşılıyor. Muhtemelen sitenin belirlediği güncel kur bilgilerinden faydalanarak Doları, Türk lirasına çevirerek ürünleri kendi para birimimiz ile görmemizi sağlıyorlar. Aliexpress Türkiye için gerçekten güzel mesai harcamış. Ama buna aldanmamak lazım çünkü biz alışveriş yaparken hangi bankayı kullanmışsak o bankanın o an ki güncel kur ücreti ne ise dolar o kurdan çevriliyor. Bu gibi durumlarda ekranda gözüken ücret 5 lira ise biz onu 5,25 gibi farklı ücretlerden satın alıyoruz.

En olarak Aliexpress uygulaması ile de mobilden alışveriş yapmak mümkün ve burada da Aliexpress Türkçe olarak bizi karşılıyor. İndirdiğimiz uygulama sayesinde Çin 'de satılan ürünleri görebiliyoruz ve Aliexpress mobil uygulaması bizlere kendi dilimizde arama yapma imkânı da sağlıyor. Yine aynı şekilde burada da para birimlerini çevirebiliyoruz ve Aliexpress Türkçe olarak arama yapmamıza izin veriyor. Ürünün İngilizce ismi ne olursa olsun bize adeta bir translate hizmeti vererek ürünleri aliexpress tr olarak karşımıza çıkartıyor.

Aliexpress Türkçe oldu fakat satıcılarla hangi dilde konuşacağız? Türkiye 'de yaşayıp Çin 'den alışveriş yapan insanların ortak sorunlarından bir tanesi satıcılarla konuşurken zorluk çekmesi. Bu konu Türkçe konuşan satıcılar olarak ayrı bir konuda ele alınması gerekmesine rağmen burada da anlatmak istedim. Örnek verelim bir satıcı ile pazarlık yapacaksınız veya bir sorununuz oldu bunu çözmek istiyorsunuz. Yabancı dil bilmenize gerek yok . Birçok satıcıya Türkçe olarak soru sorduğunuzda veya mesaj attığınızda onlarda size Türkçe olarak cevap verebiliyor. Sonuçta siz alıcısınız siz para harcamak istiyorsunuz ve karşıdaki satıcı o ürünü size satmak istiyorsa bırakın o translate kullansın. Birçok denemem de İngilizce bilmeme rağmen satıcılara Türkçe mesaj yazdım ve bana Türkçe olarak açıklayıcı cevaplar verdiler, zaten siteyi Türkçe olarak kullandığımız için bu şekilde yapmayı gayet normal görüyorum. Tabi sorununuzu daha hızlı çözmek istiyorsanız İngilizce yazmanızı tavsiye ederim. Çünkü satıcının yazdığınız mesajı çevirip anlayıp size cevap vermesi biraz uzun sürebiliyor.

Alixpress Tr


Aliexpress Ekşi sözlük üzerinden yapılan yorumlara baktığımda Aliexpress Ekşi diye aratabilirsiniz, orada da alışveriş yapan birçok kişinin satıcılara Türkçe cevap yazdıklarında cevap aldıklarını gördüm. Aynı zamanda sıcak fırsatlar kategorisindeki ürünleri kaçırmamak Alipay ödeme yöntemini kullanabilirsiniz. Ek olarak birçok ödeme yöntemine bakarsak daha rahat edeceğinizi düşünerek Alipay sistemini sizlere daha farklı bir konuda anlatacağım. Aynı zamanda bu yöntemi aliexpress sitesinde de kullanabilirsiniz. Ek olarak alixpress tr uygulamasında da bu mevcut. Hesabınıza girerek talimatları takip edip gerekli bilgileri verdiğinizde kolaylıkla hesabınıza tanımlayabilirsiniz.

Aliexpress sitesine mobilden girdiğimizde bizi mobil siteye atmanın yanı sıra aliexpress mobil uygulamasını da indirmemize teşvik ediyor. Eğer ilk defa aliexpress sitesine girmişsek ve kayıt olmuşsak bize 4 dolarlık bir indirim veriyor bu indirimi mobil uygulamasında da kullanabiliyoruz.
 
Son düzenleme:

Admin

Administrator
Katılım
28 Eki 2017
Mesajlar
504
Tepkime puanı
131
Puanları
43
Konum
34 | İstanbul Anadolu
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
2018 de yazmışım bu konuyu ama hala geçerlidir. Aynı zamanda alipay kullanımı da yaygınlaştı 2 yıl önce buna değinmişiz.
 
Üst