Banner alanı

Wonlex Çocuk GPS Takipli Akıllı Saat İncelemesi

• Konbuyu başlatan iso227
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 5
  • Görüntüleme : 7K

iso227

Administrator
Ticaret puanı - 100%
1   0   0
Bu inceleme alıntıdır

Wonlex Çocuklar GPS Izci Izle Giyilebilir Cihazları LBS GPS WIFI Üçlü Konumlandırma Android IOS İzle Telefonu GW300 Yan SIM Yuvası 

(from AliExpress Android) 

11. 11 de siparis vermistim 12 13 gunde geldi.birkac sayfa once urunu paylastim ve sonrasinda urunle ilgili cok fazla tesekkur ve soru mesajlari aldim. Burdan urun ile ilgili izlenimlerimi ve islem basamaklari ile ilgili yapilmasi gereknleri yazayim dedim. 

Urun cocuk saatidir.sim kart ile kullanilmaktadir. Cep telefonu gibi kullanilmaktadir. Cocuk saati taktiginda cocugun nerde oldugunu akili telefona kurulacak olan "setracker" uygulamasindan takip edebilirsiniz. Kucuk cocuga cep telefonu olmaz demeyin zira tam bir cep telefonu degil. Saat setracker uygulamasi ile ayarlaniyor. Cocuk sadece belirlenen 3 kisiyi arayabilir ve cocuguda belirlenen 10 kisi arayabilir.sms goruntulenemiyor. 

Dedigim gibi butun ayarlari uygulama ile yapiyorsunuz. Cocugu arayabilecek numaralari, cocugun arayabilecegi numaralari, saatin dili saat ayari gibi. Belirleyeceginiz saatlerde aramalara kapali olabiliyor. Ayni zamanda adim sayar ozelligi var. Saat konumu belirlenirken iki farkli yontem kullaniliyor. 1. Lps denilen baz istasypnu ve internet uzerinden 2. Gps. Uygulamada haritaya bastiginda ilk lps ile arama yapar ( 15 20 sn suruyor) harita ustundeki gps bastiginda gps ile ( 30 dn surmuyor) arama yapiyor.Gps lps vs saatten kapatma soz konusu degil. Cocuk hic birsey yapamiyor. Butun kontrol takibin yapildigi akilli telefonda. 

Sim kart kullanildigini belirtmistim. Turk yorumlarinda vodafonda calismadigini turkcelde kesin calistigini okudum. Bende turkcel hat aldim.aylik internet kullanimini satici 500 mb kadar olacagini soyledi. Hazirkart aldim 65 tl ye. Icinde 35 tl yuklu. Ilk 6 ay 20 tl ve ustu yuklemelerde 1gb internet hediye. Her ay hic paket almadan heray 20 tl yuklersem 6 ay kullaniyorum.bu surede sadece yukleme yapiyorum paket vs almadigim icin para orda kaliyor.6 ay sonunda 155 tl oluyor hatta. 6 aydan sonrada her ay 20 tl ye 1gb internet alirsam 7 ay daha gidiyor. Boyle bir planlama yaptim. 

Diyebilrsinizki yurtdisindan simkart takilabilit cihaz getirtmek sikinti degilmi evet sikintili ama urun sayfasinda turk yorumlarinin coklugunu gorebilirsiniz. Saatin kutusunda simkart ile ilgili hicbir bilgi resim yok. Saati bilmeyen birisinin simkart girisi bulmasi zor. Urun sayfasinda sim giris kisminda sim diye yazi gorebilirsiniz ama saatte yok sadece kucuk simkart resmi var.Valla 12 13 gunde geldi. Hatta 5 gunde gumruge girdi ama sonrasinda gumrukten cikmasi ve adresime gelmesi daha fazla surdu. 

Peki imei nasil halledildi. 
Turkiyede kayitli eski calismayan bir telden aldim. Ae deki saticilarla iletisim kurdum. Imei degisiyormu diye sadece 2 kisi degisiyor dedi. Birisi dennis digerini hatirlamiyorum. Dennis 25 digeri 15 dolardi. Digerinin feedback sayisi dusuktu ve olumsuz cok yorum vardi. Dennis imei saat eline gecince degistirecegiz dedi. Urun elime geldi. Urunde bir imei no birde ıd no var. ID no kimlik no gibi birsey. Hemen uygulamaya girip yeni uyelik actim.Simkarti taktim uygulamaya kayit oldum. Cihazi ayarlamaya basladim. S.o.s numarasi olarak k3ndi numaraniz belirlemeniz onemli. Hersey yolundaydi. Dennis imei icin bana bir kod gonderdi. Kodun icine elimdeki imei ekledim ve cep telefonumdan saatin icindeki numaraya sms attim. Saati kapatip acinca uygulamadan kontrol etmeye calistigimda cihaz cevrimdisi dedi surekli. Dennis tamam imei yuklenmis sen bana yukledigin imei ver dedi. 1 gun sonra dennis yeni imei ile eslestirilmis bir ID no verdi bana.2 gun icinde de serverlerine yukleyeceklerini tekrar uyelik almam gerektigini soyledi. 1 gun sonra tekrar uyelik alabildim.yalniz onceki mail adresimi bir daha kullanamadim. Suan cok guzel calisyor saat. 

Sarji 2 gunden kadar gidiyor. 

Setracker uygulamasina yeni kayit yaparken dikkat edilecek bir nokta var. Alan secimi asya ve okyanusya olmali. Baskada biraey yok. 

Mobilden ancak bu kadar yazabildim. Imla hatasi vs varsa kusura bakmayin. Duzeltilecek yerler varsa veya yeni sorular olursa yarin bilgisyardan duzeltirim.

gringo

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
Arkadaşım Merhaba
Öğrenmek istediğim; uygulamayı indirdim, saati arayabiliyorum, Ancak uygulamada işlem yapamıyorum, Sürekli çevrimdışı..
Burdan sonrası için yapmak gereken nedir? Yardımcı olabilirsen çok sevinirim...

cavusabidin

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
Merhaba ;

Birkaç ay önce bu ürünlerden 3 adet aldım.
İmei kayıtlarını yapıp okullar başladıktan sonra da hat satın alıp taktım.
Telefonumdan üçünü de arayabiliyorum.
Ancak bir türlü bahsedilen programla Telefona rehber oluşturamıyorum saatini ayarlayamıyorum.

Kısacası dışarıdan aranması dışında saate hiç bir müdahale yapmayı başaramadım.

Bu konuda bana destek verebilir misiniz?

Çok teşekkür ederim.