Banner alanı

PANDEMİ SON KARARLARI AÇIKLANDI !

• Konbuyu başlatan Asamed
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 8
  • Görüntüleme : 868

Asamed

Moderator
Ticaret puanı - 100%
1   0   0
Son kabine kurulu toplantısından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan Basın acıkmalarında yapılacak olan pandemi kararlarını duyurdu.
Açıklamalara göre iller renklere ayrılarak belirli başlı kurallarda yeni düzenlemelere gidildi. Kabine toplantısından ne gibi kararlar çıktı hepsini sizler için derledim.
İşte pandemi de yeni dönem açıklamaları:
MEB: "2 Mart Salı günü itibarıyla tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda ülke genelinde yüz yüze eğitime başlanacak."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bugün itibariyle yeni kontrollü normalleşme sürecini başlatıyoruz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Her 2 haftada bir normalleşme uygulamaları güncellenecek."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Haftasonu sokağa çıkma kısıtlaması düşük ve orta riskli bölgelerde tamamen kalkarken, yüksek ve çok yüksek riskli illerde bir müddet devam edecek."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Yüksek riskli iller dışında kafe ve restoranlar sabah 7:00 ile akşam 19:00 arasında yüzde 50 kapasite ile sürdürecek."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlarımızla ilgili düzenleme düşük ve orta riskli illerimizde kaldırılacak."

Erdoğan: "Düşük ve orta riskli illerde ilaveten ortaokullar ve liseler dahil diğer kademelerde eğitim-öğretime başlanacaktır."

Erdoğan: "Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması yüksek ve çok yüksek riskli illerde bir müddet daha pazar günü devam edecek."

Erdoğan: "Nikah gibi merasimler düşük ve orta riskli illerde 100, yüksek ve çok yüksek riskli illerde 50 kişiyle sınırlı olarak yapılacak."

Erdoğan: "Kamunun çalışma saatleri tüm Türkiye'de normale döndürülecek, ihtiyaç halinde valilikler farklı düzenlemeler yapabilecektir."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, halı sahaların düşük ve orta riskli illerde 09.00-19.00 saatleri arasında faaliyet göstereceğini açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin #Koca: “İllerimiz risk değerlendirme kriterlerine göre 4 kategoriye ayrıldı. Düşük riskli (mavi), orta riskli (sarı), yüksek riskli (turuncu) ve çok yüksek riskli (kırmızı) olarak kategoriler belirlendi. Buna göre normalleşme adımları uygulanacaktır. Tedbirli ve kademeli normalleşeceğiz.”

Pandemi risk veya il bazında risk haritasından gerekli kararlara ilişkin sonuçları görebilirsiniz.
pandemiriskharitasi.png

Düşük riskli (mavi)
Orta riskli (sarı),
Yüksek riskli (turuncu)

Çok yüksek riskli (kırmızı)

Son düzenleme:

msgulhan

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
Sokağa çıkma yasağı artı ksadece cumartesi 21 ile pazartesi 05 arası m olacak?

Asamed

Moderator
Ticaret puanı - 100%
1   0   0
Açıklanan pandemi kararları neleri getiriyor okullar açılacak mı ?
Liseliler yarın okula gidecek mi ?
Cumartesi kısıtlamalar kalktı mı ?
Tüm soruların cevaplar için sizlere en açıklayıcı tabloyu sunduk.
Açıklanan tüm son kararlara göre düzenleyerek tamamen açıklanan kararlara göre düzenlenmiş tablodur.

1614623058536.png

TÜM SORULARA CEVAP OLACAKTIR.

Asamed

Moderator
Ticaret puanı - 100%
1   0   0
Okullar ne zaman hangi illerde açılacak sorusu hakkında Milli eğitim bakanlığından beklenen açıklama geldi.

MEB: "2 Mart Salı günü itibarıyla tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda ülke genelinde yüz yüze eğitime başlanacak."MEB.png