Banner alanı

Bu İşler Yasal mı?

mehmetalkan

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
Merhabalar. Piyasaya yeni gireceğim de.. kendi çapımda araştırma yaptım..

5sim gibi yerlerden numara alırsak sadece kod alıyoruz ve kodların nasıl elde edildiği siteyi bağlar diye düşündüm. Yani burada sorun yok.
Hesabı tamamen YS'nin kurallarına göre açıyoruuz. Burada da sorun yok..
Sonra bu hesabı satıyoruz. Araştırdım net bir şey bulamadım.. Yasak yazmıyor ama etik değil filan yazıyordu bir kaç yerde. Kararsızlık...

Ordan burdan duydum bazı siteler kapanmış vesairee onlar da hep büyük siteler.. Acaba neden kapandı??

Net olarak şundan bundan diyip aydınlatabilir mi birii ona göre bende baslamak istiyorumm

Tesekkurler..

delivery

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
Yemeksepetinin dava açma hakkı mevcut . ama bu zamana kadar uğraştığını sanmam.
Kapanan siteler belki olmuştur fakat çoğu " şikayet üzerine kapanma süsü " vererek rakip çıkma potansiyelini korkutarak azaltmak istiyor .
Kapanan bir yer başka bir isimle başka biri tarafından yönetiliyormuş gibi yaptığı illegal işe devam ediyor. Ayrıca bazıları kendini kurnaz zannediyor ve başka yerleri aynı anda yöneterek iki taraftan da gelir topluyor .
Vakti gelince onların telefonları acı acı çalacak ve açtıklarında şu sesi duyacaklar: "Ben Yemeksepeti, geliyorum."

mehmetalkan

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
Yemeksepetinin dava açma hakkı mevcut . ama bu zamana kadar uğraştığını sanmam.
Kapanan siteler belki olmuştur fakat çoğu " şikayet üzerine kapanma süsü " vererek rakip çıkma potansiyelini korkutarak azaltmak istiyor .
Kapanan bir yer başka bir isimle başka biri tarafından yönetiliyormuş gibi yaptığı illegal işe devam ediyor. Ayrıca bazıları kendini kurnaz zannediyor ve başka yerleri aynı anda yöneterek iki taraftan da gelir topluyor .
Vakti gelince onların telefonları acı acı çalacak ve açtıklarında şu sesi duyacaklar: "Ben Yemeksepeti, geliyorum."
Peki bunlar tahminlerinizz mi yokssa biliyor musunuz?? Özel Mesaj yazabilir miyim sizze??

mehmetalkan

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
?? baska konu olunca cevaplar cokk bu konu oluncaa herkes neden sussuyor

İndirimYemek

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
Kullanan içinde satan içinde yasadişi yasal olsa bu Kadar ucuza satilmazdi ztn hesaplar biraz mantik

İndirimYemek

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
nerede yaziyor yasadisi oldugu
Kuponun ŞARTLARİNA bak gorursun AYNEN şoyle yaziyor Kampanya sadece Yemeksepeti uygulamasında ilk kez sipariş verecek üyeler için geçerli olup, bir kullanıcı tarafından yalnızca bir kez kullanılabilir, kısmi ya da tamamen nakde çevrilemez ve başka kampanyalarla birleştirilemez

mehmetalkan

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
Kuponun ŞARTLARİNA bak gorursun AYNEN şoyle yaziyor Kampanya sadece Yemeksepeti uygulamasında ilk kez sipariş verecek üyeler için geçerli olup, bir kullanıcı tarafından yalnızca bir kez kullanılabilir, kısmi ya da tamamen nakde çevrilemez ve başka kampanyalarla birleştirilemez
Benim burdan anladığım, kampanyayı nakit olarak istiyorumm dediginde yemksepetine o sana olmaz diyorr

alex

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
Aslında pek yasadışı olduğu söylenemez. kampanya her telefon numarasına bir indirim hakkı veriyor. Biz de hesap alırken aslında telefon numarası alıyoruz. Bir kişi hukuki olarak istediği kadar tel no alabilir.