Banner alanı

Aliexpress’ten ürün aldım, kaç günde gelir ve kaç TL vergi çıkar?

• Konbuyu başlatan darloch
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 20
  • Görüntüleme : 6K

darloch

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
Merhaba. 21 Nisan’da Aliexpress’ten 275 TL’ye bir kulaklık sipariş ettim. 22 Nisan günü işlemler başladı ve şu an kargo takip yerinde “Gönderi, havayolu tarafından kabul edildi.” yazıyor. Kargo firmasında ise Aliexpress Standart Shipping yazıyor. Karadeniz’de yaşıyorum. Kaç günde gelme ihtimali var? Sitede tahmini 9 Mayıs’ta gelecek diyor. Bir de kaç TL vergi çıkabilir?

mrvmrv55

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
kargomkolay.com adresine aliexpresteki takip numaranı girip sorgulatın açılan listede sonu TR ile biten başka bir takip kodu var türkiye için onu ptt sayfasında sorgulatırsanız vergisi her detayı yazıyor yalnız gümrükten geçtikten sonra mı öncemi çıkıyor tr kodu onu bilmiyorum benim kargomu ptt çalışanları bulmak için o siteden sorgulatmışlardı

darloch

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
kargomkolay.com adresine aliexpresteki takip numaranı girip sorgulatın açılan listede sonu TR ile biten başka bir takip kodu var türkiye için onu ptt sayfasında sorgulatırsanız vergisi her detayı yazıyor yalnız gümrükten geçtikten sonra mı öncemi çıkıyor tr kodu onu bilmiyorum benim kargomu ptt çalışanları bulmak için o siteden sorgulatmışlardı
Ptt sayfasında hangi bölümde sorgulatmalıyım?

darloch

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
kargo takip kısmına sorgulatacaksınız ama aliexpressteki takip kodu orda açılmıyor dediğim adresten bakıp hareketler de yazan tr kodunu almanız lazım
Tr içi ve Tr dışı sorgulama yaptığımda barkod hatalı diyor.

darloch

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
Arkadaşlar kargo şirketi Yanwen galiba, kaç güne getirir?

Admin

Administrator
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
Arkadaşlar kargo şirketi Yanwen galiba, kaç güne getirir?
2-3 haftada gelir hocam ayrıntılı olarak bu konuyu inceleyebilirsiniz

darloch

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
Kargom kolay sitesinde "Sipariş Sevk Edilmek İçin Hazır" diyor, bu tam olarak ne oluyor? PTT'den sorgulatınca "Ürün temsilci deposunda" diyor. Bu ikisi tam olarak ne anlama geliyor?

sdtbrn

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 100%
1   0   0
yemin ediyorum bu ülkede yaşamaktan yoruldum. ula arkadaş 2 iç çamaşırından da mı vergi alırsın. 2 sene önce 40 dan fazla ürün aldım. sadece1 tane vergi ödemiştim. şimdi her üründe vergi

darloch

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
Arkadaşlar gönderi durumu 4 gündür Aliexpress'den bakınca "Gönderi, havayolu tarafından kabul edildi" diyor. Bu normal mi yoksa anormal bir durum mu var?

ummod

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
Merhaba. 21 Nisan’da Aliexpress’ten 275 TL’ye bir kulaklık sipariş ettim. 22 Nisan günü işlemler başladı ve şu an kargo takip yerinde “Gönderi, havayolu tarafından kabul edildi.” yazıyor. Kargo firmasında ise Aliexpress Standart Shipping yazıyor. Karadeniz’de yaşıyorum. Kaç günde gelme ihtimali var? Sitede tahmini 9 Mayıs’ta gelecek diyor. Bir de kaç TL vergi çıkabilir?
hocam hangi kulaklık ?