Banner alanı

ALİEXPRESS VERGİSİ VE GÜMRÜK SORUNLARI HAKKINDA HERŞEY 2020

• Konbuyu başlatan iso227
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 10
  • Görüntüleme : 15K

iso227

Administrator
Ticaret puanı - 100%
1   0   0
Bu konuda kısaca...

Aliexpress vergi hesaplama
Aliexpress vergi ne kadar
Aliexpress vergi düşürme ve azaltma gibi durum söz konusumu ?

Ve daha fazlası...

ALİEXPRESS VERGİSİ HESAPLAMA VE NE KADAR VERGİ ÇIKAR ?

KAĞIT ÜSTÜNDE TÜM ÜRÜNLERE %20 VERGİ ÇIKIYOR. AYRICA TEK BİR MAĞAZADAN ALDIĞINIZ HER BİR PAKET İÇİN 8TL GÜMRÜĞE SUNMA ÜCRETİ ÖDÜYORSUNUZ.YANİ HER PAKET İÇİN EN AZ TOPLAM 15TL VERGİ ÖDÜYORSUNUZ.
(Bir mağazadan 15TLden daha ucuz bir ürün sipariş vermek çoğu zaman pek avantajlı olmayabilir,mağazanın diğer ürünlerinede bakıp sepetenize eklemenizde fayda olur.)

EĞER ANDROİD TV BOX VEYA MULTİMEDYA ARAÇ TEYBİ ALIRSANIZ ÖTV VERGİSİDE OLACAĞI İÇİN %40 + 7 EURO TRT BANDROL VERGİSİ ÇIKAR.TABİ SATICI YANLIŞLIKLA KARGOYA TV BOX YERİNE OYUNCAK VS. YAZARSA ÇOĞU ZAMAN SIKINTI OLMUYOR.

ÖRNEK
  • 1000TL değerinde bir oyuncak için ödenecek vergi = %20 Gümrük vergisi + 8TL gümrüğe sunma ücreti = 208TL
  • 1000TL değerinde bir multimedya araç teybi için ödenecek vergi = %20 Gümrük vergisi + %20 ÖTV + 8TL gümrüğe sunma ücreti = 408TL
  • 0.1TL-15TL arasındaki bir değerde oyuncak için ödenecek vergi = 15TL

ALİEXPRESS VERGİ SINIRI NE KADAR ?

Vergi sınırı yok 1 kuruşluk ürün bile sipariş etseniz en az 15TL vergi ödüyorsunuz.

ALİEXPRESS VERGİ DÜŞÜRME,AZALTMA ÇÖZÜMÜ GİBİ BİR DURUM VARMI ?

TÜM BUNLARIN YANINDA MESELA BİR SATICI 100$`lık ANDROİD TV BOX YOLLAYACAK KARGOYA YANLIŞLIKLA 25$ VE MODEM YAZARSA VE GÜMRÜKTE ŞANSINIZA ÜRÜNE BAKMAZLARSA KARGODA YAZAN FİYATA GÖRE %20 VERGİ ÖDERSİNİZ

DİĞER DURUM İSE 100$lık ÜRÜNE MESELA 10$ YAZARSA SATICI VE KARGO BÜYÜKSE O KARGO PAKETİNİ %100 AÇARLAR TR FİYATINA GÖRE VERGİ KESERLER ÜRÜNÜN FİYATI KADAR VERGİ BİLE ÖDEYEBİLİRSİNİZ.TABİ ÇOK KARGO OLDUĞU İÇİN ÇOĞUNA AÇIP BAKAMIYORLAR BİLE,BİRAZ ŞANSINIZA BAĞLI.

ALİEXPRESS`TEN GELEN ÜRÜNE ÇOK FAZLA VERGİ ÇIKARSA NE YAPICAZ ?

BİDE BEDAVADAN ÇIKAN ÜRÜNLERE KARGOYA 0.1$ YAZIYORLAR.TABİ BU DURUMDA GÜMRÜK MEMURLARI İNANMIYOR VE KARGOYU AÇIP BAKIP TR FİYATINA GÖRE VERGİ KESİYORLAR.BU DURUMDA YAPMANIZ GEREKEN EN AZINDAN KARGOYA ÜRÜNENE GÖRE 3-10$ YAZDIRIN,AZ BİR VERGİ ÖDEYİP ÜRÜNÜ ALIN.VEYA İTİRAZ EDERSİNİZ KANIT YOLLARSINIZ HİÇ VERGİ ÖDEMEZSİNİZ AMA BİRAZ SANCILI OLUR O SÜREÇTE.

VERGİYE İTİRAZ ETMEK İÇİN: https://alisverisforumu.com/ukim-e-itiraz-etme-ukim-telefon-numarasi-ve-e-posta-adresi.html

DİĞER EN ÇOK SORULAN SORU İSE EĞER ÜRÜNE ÇOK FAZLA VERGİ ÇIKMIŞSA ÜRÜNÜ ALMAK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ AMA

BU KONUDA SATICIYIDA DÜŞÜNÜN PARANIN TAMAMINI GERİ ALMAYIN,HATTA MİKTAR AZ İSE HİÇ ALMAYIN BIRAKIN PARAYI HAK EDENLER KAZANSIN...

Son düzenleme:

hazal.cicek

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
bişey sorucam şimdi ben ufak tefek bişeyler aldım ilk sorum 1 ay geçti hala gelmedi ve ürünler gelince ben ekstra para mı ödicem bu vergi muhabbeti ney tam olarak

iso227

Administrator
Ticaret puanı - 100%
1   0   0
hazal.cicek' Alıntı:
bişey sorucam şimdi ben ufak tefek bişeyler aldım ilk sorum 1 ay geçti hala gelmedi ve ürünler gelince ben ekstra para mı ödicem bu vergi muhabbeti ney tam olarak

tüm ürünlere %20 + 5.2TL vergi ödeniyor artık

muratkinq

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
Nedenini bilmiyorum neye göre çıkıyor neye göre çıkmıyor. Bana son 1 ayda 20 ürün geldi 3 tanede dün geldi ama 1 krş vergi ödemedim. Paketlerin üzerinde de vergiyle ilgili hiçbir ibare yoktu. Başka bir arkadaşıma ise her ürüne vergi çıkıyormuş.

iso227

Administrator
Ticaret puanı - 100%
1   0   0
muratkinq' Alıntı:
Nedenini bilmiyorum neye göre çıkıyor neye göre çıkmıyor. Bana son 1 ayda 20 ürün geldi 3 tanede dün geldi ama 1 krş vergi ödemedim. Paketlerin üzerinde de vergiyle ilgili hiçbir ibare yoktu. Başka bir arkadaşıma ise her ürüne vergi çıkıyormuş.

belki vergiden önce sipariş vermişinizdir hocam

muratkinq

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
iso227 (ali hoca)' Alıntı:
muratkinq' Alıntı:

belki vergiden önce sipariş vermişinizdir hocam

Olabilirde bilemiyorum son 60 günlük ürünler

ozserdar

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
cümleten sa ben 230tl normal fiyatı olan bir tv box aldım 20 dolar kuponla 73.5tl ödedim trye girdi gümrükten geçti 269tl vergi çıkarmışlar bu normalmi itiraz edebilirmiyim

Lider06

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
cümleten sa ben 230tl normal fiyatı olan bir tv box aldım 20 dolar kuponla 73.5tl ödedim trye girdi gümrükten geçti 269tl vergi çıkarmışlar bu normalmi itiraz edebilirmiyim
Merhaba aynı durum başıma geldi 20 dolar yazılı ürün aldım 355 Tl vergi çıktı sizce ne yapmalıyım arkadaşlar