Banner alanı

İçerik Yazarlığı Nasıl Yapılır?

Styline

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
İçerik yazarlığı günümüzün popüler mesleklerinden bir tanesidir. İnternetten para kazanma söz konusu olduğunda güvenilir bir tercihtir. Yüzlerce yazar internette aktif olarak içerik yazarlığı yapmaktadır.

İçerik yazarlarına ihtiyaç SEO ve İçerik Pazarlama gibi sektörlerle çok fazla arttı. Web siteleri arasında büyük bir rekabet ortamı var. Her gün blog gönderileriyle birlikte yüzlerce yazı yayımlanıyor. İyi bir sıralama ve doğru kitleye ulaşmak için kaliteli yazarlarla çalışmak gerekiyor.

İçerik yazarlığına başlamak istiyorsanız yazmaya iyi bildiğiniz konulardan başlamanız daha doğru olur. Böylece daha kolay ve uzun yazarsınız. Spor ile ilgiliyseniz maç ya da transfer yorumu, filmleri seviyorsanız film incelemesi, kitap okuyorsanız kitap eleştirisi yazabilirsiniz. Tabi ilerde zorlanmamak için ilgi alanlarını geniş tutmak önemlidir.

write-593333_640.jpg

SEO Uyumlu İçerik Yazmak​

İçerik Yazarlığı Konusunda kariyer yapmak istiyorsanız mutlaka temel seviye SEO bilginiz olmalıdır. SEO yani Arama Motorları Optimizasyonu çoğu site için hayati önem taşır. Arama motorları, sosyal medya ile birlikte başlıca hit kaynağıdırlar. Sadece hit çekmek değil web sitenin içeriğine uygun hit çekmek de gerekir.

Anahtar kelime çalışmaları sitenin istediği kitleye ulaşabilmesi için yapılır. Çoğu web sitesi belirli anahtar kelimelerde yazı talep ederler. İçerik yazarı buna göre yazıyı hazırlar. Odak anahtar kelimenin başlıkta ve ilk paragrafta geçmesi önemlidir. Ve yine yazı içinde iki ya da üç kez bu kelimeyi kullanmak gerekir.

Bir diğer kritik fakör yazılan yazının özgün olmasıdır. Kopya içerikler sitenin SEO skorunu düşürecektir. Tamamen kendi yazdığınız bir yazıyı bile kontrol etmeniz gerekir.Çünkü internette o kadar çok içerik vardır ki bir kaç cümle rastgele olarak eşleşebilir.

Tüm bu kriterleri sağlayabilmek için SEO araçlarını kullamayı bilmek gerekir. En azından ücretsiz araçları deneyerek bilgi edinebilirsiniz. Yazacak konu bulmak içinde anahtar kelime araçları belirli ölçüde kolaylık sağlar.

Freelance İçerik Yazarlığı​

İçerik yazarlarının belirli kanallarda satış yaparlar. Sadece yazı-içerik satan siteler, freelance siteleri ve webmaster forumları bunların başında gelir. Amatör bir yazarın başlaması için sadece yazarlara özgü platformlar daha iyidir. Çünkü yazılarınız bir editör tarafından kontrol edilir.

Ücretli Blog ve Site Yazarlığı​

İçerik yazarlığı konusunda kendinizi geliştirdikten sonra internet sitelerinde ücretli yazarlık da yapabilirsiniz. Tabi internet sitelerinin gelirleri düşük olduğundan ancak çok üretken yazarlarla çalışmayı tercih edeceklerdir. Bu tarz durumlarda günlük yazdığınız kelime sayısı büyük önem taşır

SayguN

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
Web siteme içerik yazmak için bazen saatlerce düşünüyorum özgün içerik olmasına dikkat ediyorum Google bey gidiyor benim Tanıtım yazımı başka web sitede ixdexliyor ben kopya çekmiş gibi oluyorum bunun sebebi nedir ??

Styline

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
Web siteme içerik yazmak için bazen saatlerce düşünüyorum özgün içerik olmasına dikkat ediyorum Google bey gidiyor benim Tanıtım yazımı başka web sitede ixdexliyor ben kopya çekmiş gibi oluyorum bunun sebebi nedir ??
Ping sitelerini kullanmayı deneyebilirsiniz. Bunun harici google search console'dan sayfanızı manuel olarak ekleyebilirsiniz.

SayguN

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 0%
0   0   0
Örnek ping sitesi varmı reis.