Skip to main content

AF #EvdeKal

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için takip edip paylaştığımız bütün kampanyalardan haberdar olmak için aramıza katılabilirsiniz. Üyelik tamamen ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır. Facebook İle Bağlan

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

İnternetten Resim Satmak

Konu

#1

Blog ve websitesi ile para kazanmak her geçen gün popülerleşiyor. Tabi bu kadar rekabetçi bir sektörde kaliteli içeriklerde önem kazanıyor. İçerik yazmak artık bir para kazanma yöntemi olarak yaygınlaşmış olsa da bir başka alanda boşluk bulunuyor. Özgün ve telifsiz görsel bulmak için yabancı sitelere kullanmak durumunda kalıyoruz. Ücretsiz sitelerin verdikleri elden ele dolaştığından bunlarlar öne çıkmak güç oluyor. Ücretli siteler ise webmasterlar için fazla pahalı ürün satıyor. Sonuçta web sitelerinin kazançları her zaman yüksek olmuyor.
 
Tüm bunlar birleştiğinde internetten para kazanmak isteyenler için bir fırsat ortaya çıkıyor. Fotoraf çekmeyi seven biri iseniz bu fotoğrafları toplu olarak satarak para kazanabilirsiniz. Pek çok website sahibi ve blogger içeriklerine eklemek için buna ihtiyaç duyuyor. Forumlarda, freelancer sitelerinde ve fotoğraf satma platformlarından bu şekilde para kazanabilirsiniz.
 
Fotorafların yanı sıra hazırladığınız görselleri satmak da iyi bir iş kolu olabilir. Mesela retro bir tasarım hazırlayıp satabilirsiniz. Çizimlerinizi satmak da aynı şekilde işe yarar. Hangi alanda yeteneğiniz olduğunu iyi belirlerseniz daha rahat iş yaparsınız.
 
Günümüzde moda, spor ve sağlık konulu sitelerin sayısı artıyor. Bu konulardaki içeriklere eklenebilecek resim ve görseller her zaman faydalı olur. Aslında her konunun alıcısı vardır diyebiliriz. Mesela yemek resimleri çektiğinizi düşünelim. İnternette bir sürü yemek blogu var. Evdeki kıyafetlerin bile resmini çekebilirsiniz. Moda blogları kombin tarif ederken bundan faydalanır. Kaliteli bir makineniz varsa yabancı sitelere de resim satabilirsiniz.
 
Doğa ve hayvan resimleri bir diğer fırsat alanı diyebiliriz. İnternette bu tarz resimler çokça paylaşılıyor. Fotorafçılığı hobi olarak yapan ve dolaşmayı sevenler bu sayede para kazanmaya başlayabilir.
 
Her gün yüz binlerce Google araması yapılıyor. Görseller üzerinden hit alan pek çok site var. Resimlere sadece içeriklere eklemek için değil aynı zamanda banner ya da infografikler için de ihtiyaç duyulur. Yani satış yapabileceğiniz alanlar sandığınızdan fazla olabilir. Ama resim başına makul bir fiyat vermelisiniz. Bu daha çok toplu satımlarla kazabileceğiniz bir alan diyebiliriz.
 
Photoshop bilgisi olanlar resimlere efekt ekleyerek daha farklı tarzda ürünler ortaya çıkartabilir. Fantastik karakterlerin resimlerini ya da çizimlerini yapabilirsiniz. Retro, Steampunk, Siberpunk temalı resimler çok fazla olmadığından sizin talep edilen bir satıcı olmanızı sağlayabilir.
Son Düzenleme: 15-09-2020, Saat: 01:16, Düzenleyen: Styline.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task