Skip to main content

AF #EvdeKal

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için takip edip paylaştığımız bütün kampanyalardan haberdar olmak için aramıza katılabilirsiniz. Üyelik tamamen ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır. Facebook İle Bağlan

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

Aliexpress Yüksek çıkan Gümrük Vergisi itiraz ve OLUMLU sonuç

Konu

#1

Konu facebook grubumuzdan Bayram Günay isimli arkadaşımızın anlatımıdır. Herkes faydalansın google da indexlensin diye buraya da eklemek istedik. Sadece aliexpress değil yurt dışı bütün alışverişlerinizde bunu yapabilirsiniz.

Konudan muzdarip olanlara kılavuz olması açısından ayrıntılı yazıyorum.
104 TL'lik dome kameraya 158 TL vergi çıkması sonucunda çıkan vergiye itiraz etim ve sonuç olarak yeni hesaplamayla 29 TL vergi çıktı ve tarafıma teslim edildi.

*TAKİP EDİLECEK YOL!!!*

1.Öncelikle kesinlikle ve kesinlikle kargoyu ptt görevlisinden teslim almayın (tabi size ulaşmadan önce gümrük vergisinden haberiniz olması ve buna göre davranmanız gerekiyor.)

2.Ekran görüntüsünü eklediğim şekilde dilekçe yazıyorsunuz ve dilekçe eklerine (1.Kredi kartı ekstresi hesap özeti ekran görüntüsü,2.aliexpress.com veya hangi siteden aldıysanız sipariş ekran görüntüsü, 3.Siparişin size ait olduğunu ispatlamak adına kimlik fotokopisi) ekleyerek kargonuzun beklediği pttye dilekçe ile gümrük vergisine itiraz dilekçenizi teslim ediyorsunuz.

3.Ben cimerdende başvuruda bulundum dilerseniz bunu pas geçebilirsiniz.

Sonuç olarak dilekçemden 2 gün sonra kargom UPİM'e geri gitti ve yaklaşık 1 haftalık süreç sonunda 158 TL çıkan vergim tekrardan fiziki muayene sonucu 29 TL'ye düştü ve 2 gün içerisinde tarafıma teslim edildi.

Mesele para değil, mesele ortadaki haksızlık o yüzden bu konudan muzdarip biri olarak sonuç aldım sizlerede eğerki yanlış vergi hesaplandığını düşünüyorsanız yolu takip etmenizi ve hakkınızı aramanızı öneririm. Sorusu olan varda yorum altında cevaplayabilirim.

[Resim: 3nfVWj.jpg][Resim: 33c8Dz.jpg][Resim: YIoKzr.jpg][Resim: sFSerZ.jpg]
Son Düzenleme: 13-09-2020, Saat: 13:44, Düzenleyen: Admin.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task