En İyi Dijital Platformlar

  • Konbuyu başlatan Styline
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 2
  • Görüntüleme : 418

Styline

Gold Üye
Katılım
3 Eyl 2020
Mesajlar
242
Tepkime puanı
21
Puanları
18
Konum
Belirtilmemiş
Film, müzik, kitap ve podcast türlerinde yayın yapan online ve mobil platformların sayısı git gide artıyor. Bu yazımızda bunlardan en iyi dijital platformlar hangileri onlara değineceğiz. Bu bir anlamda olumlu bir gelişme çünkü bu platformlar teliflerini de ödeyerek iş yapıyor. Bu platformların yerli sektöre de katkısı oldu denilebilir. Hem yerli yapımlar daha geniş kitlelere ulaşmaya başladı hem de yapımlarımıza yatırım arttı.

mockup-5215927_640.jpg

Dizi - Film Platformları


Netflix

Alanının öncülerinden olan Netflix ülkemizde de çokça kullanılıyor. Bu yüzden olacak ki Türk yapımlarına bir hayli yatırım yaptı. Netflix'in en güzel yanlarından biri de farklı dillerde yapımlar sunmasıdır.

Prime Video

Yakın zamandaki kampanyası ile birden popülerleşti denilebilir. Ama bunu hak eden çok kaliteli bir servistir. Özellikle dizi konusunda çok kaliteli işleri barındırır.

MUBI

Film izlemek için iyi platformlardan bir tanesi çünkü çok sayıda seçenek sunuyor. Yerli bir proje olmasıda çok olumlu denilebilir. Yalnız ücreti diğer platformlara göre bir fazladır.

Blutv

Yurtdışındaki kaliteli dizileri bünyesine katmasıyla tanınan bir platform oldu. Daha sonra kendi yapımlarının da yayınlamaya başladı. Yavaş yavaş içeriğini geliştirmektedir.

Puhutv


Puhutv ücretsiz yayın yapan bir platform için oldukça iyi başarı gösterdi denilebilir. Üstelik kendi yapımlarını da çıkarmaya başladı.

FluentU


Dil öğrenenler için farklı dillerde içerik barındıran bir platformdur. Mantık olarak güzel olmakla birlikte çok fazla alternatifi olan bir platform için biraz pahalı denilebilir. İyi tarafı dil alternatifinin çok olmasıdır.


Sesli Kitap ve Podcast Platformları


Bookmate

Kitap, çizgi roman ve sesli kitap yayınlayan bir platformdur. Ücreti uygundur ve istediğiniz dilde kitapları bulabilirsiniz. Sadece çizgi roman arşivini biraz geliştirmesi gerekiyor.

Storytell

Sesli kitap uygulaması ile istediğiniz kitabı dinleyebiliyorsunuz. Bu anlamda en ünlü platformlardan biridir.

Audioteka

Mobil bir sesli kitap uygulamasıdır. Geniş bir içeriği vardır. Ücretsiz kitaplar bulunmakla birlikte pek çok sesli kitabı satın alarak dinlemeniz gerekir. Podcast yayını da yapmaktadır.

Spotify

Müzik ve podcast platformudur. Geniş içeriğiyle kullanıcılarını çok memnun etmektedir. Özellikle son dönemde podcast dinleyenlerin sayısının artmasına büyük katkısı vardır.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

haber58

Kayıtlı Üye
Katılım
6 Ara 2020
Mesajlar
49
Tepkime puanı
11
Puanları
8
İstifade ettiğim bir paylaşım olmuş. Emeği geçenin emeğine sağlık.
 

Styline

Gold Üye
Katılım
3 Eyl 2020
Mesajlar
242
Tepkime puanı
21
Puanları
18
Konum
Belirtilmemiş
Ben özellikle sesli kitap uygulamalarının yaygınlaşmasına sevindim. Rahatlık sağlıyor.
 
Üst