Banner alanı

Afad Gönüllük Sistemi

ibrahimyzr

Kayıtlı Üye
Ticaret puanı - 100%
2   0   0
Selamun aleyküm arkadaşlar.

Bugün sizlere, ülkemize sayısız faydası olan ve gönüllü olabileceğiniz bir kurum olan AFAD'dan bahsetmek istiyorum. Öncelikle adıyla başlayalım. AFAD uzun adıyla Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'dır. Afetlere dirençli toplum oluşturmak için kurulmuştur.

Kısaca AFAD'ın görev tanımı ise şu şekildedir:
Afet öncesi eğitim, bilinçlendirme, proje geliştirme gibi önlemleri, afet olması durumunda da koordinasyon başta olmak üzere her türlü kayıp azaltıcı faaliyeti yapmaya ve yönetmeye mesleği ile ilgili bilgi ve beceri ile donanıma sahip, yenilikçi, araştırmacı ve girişimci uzmanlar yetiştirmektir.

Afadda gönüllük sistemi var. Afad gönüllülük sistemine üye olmak çok zor bir işlem değil. Üye olduktan sonra bir kaç gün geçmesi gerekiyor. Çünkü sicilinize bakıyorlar. Siciliniz temiz ise çok geçmeden kabul ediliyor. Gönüllü oluyorsunuz.

Kayıt için:

Burada çeşitli eğitimler var. Şu an uzaktan 6 tane eğitim alabilirsiniz.

Afet Risklerini Anlama
Afet Risklerini Azaltma
Arama Kurtarma Faaliyetlerinde Kullanılan Düğümler
Birey ve Aileler için Afet Bilinci Eğitimi
Kişisel Stres Yönetimi
LİDERLİK

Bu eğitimler site üzerinden alınabiliyor. Eğitim sonunda sertifika alıyorsunuz. Uzaktan eğitimleri aldıktan sonra, isteyenlere sahada arama kurtarma eğitimleri de veriliyor. Ve bölgedeki ihtiyaca binaen sizi çağırabiliyorlar.

Bunun yanında eğitimlere girdikçe puan veriyor ve puanlarla çeşitli hediyeler alabiliyorsunuz. Fotoğrafta göründüğü gibi ben bıçak ve fener almıştım. Adresinize kargoluyorlar ücretsiz bir şekilde.

Benim AFAD ile ilgili söyleyeceklerim bu kadar. Katılmanızı tavsiye ederim.
Kolay gelsin.

12